7 Osób ze świata fitness, które warto obserwować w 2020 roku.

Od lat czytam i oglądam materiały przygotowane przez inne osoby w Internecie. Blogi, artykuły, filmiki na YouTube. Cały czas szukam wiedzy, inspiracji, nowych pomysłów na trening lub odpowiedzi na konkretne pytania. Problem w tym, że obecnie jest tak wiele źródeł informacji, że ciężko czasami się zdecydować na konkretny kierunek i skupić się na jednym źródle informacji. Postanowiłem więc podzielić się z Wami kilkoma linkami do portali, które uważam za wartościowe. I choć uwielbiam zagraniczne kanały YouTube, postanowiłem się skupić na rodzimym rynku. Chłopaki z polskiego podwórka też dają radę. Poniżej lista 7 Wspaniałych z nad Wisły.

Lista kanałów YouTube i stron, które moim zdaniem warto

obserwować.

1. Dawid z kanału TrainingPal

Jest to jeden z moich najbardziej ulubionych kanałów na YT dotyczący kalisteniki. Uważam go za idealny dla osób początkujących. Znajdziecie na nim świetnie wytłumaczone ćwiczenia (od podstaw), proste plany treningowe, pomysły na aktywność fizyczną, a to wszystko okraszone szczyptą humoru w dobrym wydaniu. 

Link do kanału TrainingPal

2. Michał Kanclerz – TrenerTV

Michał jest trenerem personalnym z Warszawy, który od ponad 6 lat z powodzeniem prowadzi kanał na YouTube. Zawsze merytoryczny i konkretny. Nie owija w bawełnę. Dla swoich widzów przytył, by potem schudnąć zgodnie ze swoją filozofią treningową, którą zawarł w książce. Relację z tego wydarzenia możecie prześledzić na dostępnych filmach wideo.

 Link do kanału TrenerTV

Strona internetowa TrenerTV

3. Tomek Grzymski

Kolejny znany trener personalny. Na swoim kanale oferuje sporą dawkę wiedzy, racjonalne podejście do diety i treningów. Jeśli szukasz czegoś dla siebie poza kalisteniką i myslisz o treningu siłowym na siłowni, to gorąco polecam zajrzyj do Tomka.

Link do kanału YouTube

Link do strony Tomka – Program Genetycy

4. Damian Bugański – Człowieku, rusz się!

„Masz ciało? To masz wszystko co potrzebne!”. Tak mówi część cytatu zaczerpniętego ze strony Damiana i odnosi się do trenowania oraz osiągnięcia ogólnopojętej sprawności fizycznej. Podpisuję się pod tym hasłem rękoma i nogami. Damian jest osobą energiczną, która tworzy bardzo ciekawe i dynamiczne filmiki na YT. Na jego stronie znajdziecie bloga z wieloma przydatnymi informacjami na temat treningu z obciążeniem własnego ciała, a także ofertę płatnych kursów treningowych. 

Link do kanału YouTube

Link do strony – Człowieku, rusz się!

5. Tomek Saweczko – Facetem jestem i o siebie dbam

Tomek Saweczko pseudonim “Łysy”. Autor bloga Facetem jestem i o siebie dbam. Swoją działalność w internecie rozpoczął w 2012 roku, kiedy to niezadowolony z jakości stron dla mężczyzn poświęconych modzie, kosmetykom i fitnessie, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Tworzy treści wysokiej jakości, a szeroką wiedzę na temat fitnessu i treningów przezuje w książce, którą możecie kupić w postaci e-booka. Poniżej link do bloga i kanału na YT.

Blog Facetem jestem i o siebie dbam

Link do kanału YouTube

6. Grzegorz Piekarczyk – Żyj mocno

Na stronę Żyj mocno trafiłem w momencie, kiedy trenowałem CrossFit. Strona jest stworzona przez faceta z krwi i kości, maniaka zdrowego trybu życia i fitnessu. Na portalu Grzegorza znajdziecie sporą dawkę wiedzy na temat sprzętu sportowego, suplementów, a przede wszystkim motywacji. Motywacji do pracy nad sobą, treningów, prowadzenia biznesu lub rozwoju. Po prostu ciesz się życiem i żyj mocno!

Link do strony Żyj Mocno

7. Dariusz Pichalski – facet w formie

Ostatnia już propozycja, tym razem odchodzę od konwencji YouTube. Dariusz jest przedsiębiorcą, ojcem i facetem, który konfrontuje dbanie o formę z brakiem czasu. W swoich artykułach nie owija w bawełnę i przechodzi do konkretów. Polecam ze względu na szeroką wiedze na temat treningów w domu oraz ze względu na spora dawkę motywacji. Zobacz, że da się znaleźć czas choćby na krótki, ale mocny trening.

Link do bloga Facet w Formie

Podsumowanie

To jest lista 7 wspaniałych, których z czystym sumieniem mogę Wam polecić. Wiedza, którą przekazują za pośrednictwem filmów, czy treści na blogu jest ogromna i warta poświęcenia choćby chwili uwagi. A Ty kogo byś jeszcze widział na tej liście?

You May Also Like
kalkulator